Kiralık Eş - Christine Bell (For Hire #1)


Orijinal İsim: Wife for Hire
Yazar: Christine Bell
Çevirmen: Pınar Polat
Yayınevi: Nemesis Kitap
Sayfa: 352
Baskı Yılı: 2014

Lindy, borca batmıştır. O dönemde gördüğü bir ilana başvurur ve ilanı veren Owen ile görüşürken 3 haftalığına evlilermiş gibi rol yapacaklarını öğrenir. Bu anlaşmayı kabul eden Lindy, 3 haftanın sonunda 20.000 dolar alacaktır. Bu sayede borçlarından kurtulacak ve hayata yeni bir başlangıç yapacaktır.

Owen, kız kardeşini dolandıran ve dünyasını mahveden adamdan yani Nico'dan intikam alacaktır. Bunun için ona 3 haftalık bir eş lazımdır. Verdiği iş ilanı sonrası en akla yatkın aday Lindy'dir ve oyun başlar.

Konusu oldukça klasik ancak yazarın tarzını, kurgusunu sevdim. Sonlarda biraz fazla hızlı ilerliyor konular ama baştan sona akıcı bir romandı. Kapağı ilk gördüğümde hoşuma gitmişti. Zaten pembe olan her şey benim kabulüm :)

Yazarın yeni kitabı "Sürpriz Balayı" adıyla aralık ayında satışa çıktı. Bu seriye ait bir kitap değil. Serinin 2. kitabı ne zaman çıkar bilmem ama Sarabeth'in hikayesi için meraktayım. Bir an önce çıksa da okusak :)

ARKA KAPAK

Gazetelerdeki iş ilanlarının sürekli takipçisi olan Lindy Knight, gırtlağına kadar borca batmıştır. Sıradan bir işin kendini kurtarmasına yetmeyeceğini bilse de, aramaya devam eder ve bir gün, ilginç bir ilanla karşılaşır. 

Üç haftalık bir pozisyon için, yeterli oyunculuk deneyimine sahip, 25-35 yaşlarında hoş bir kadın aranıyor. Dizi ya da film oyuncuları başvurmamalıdır. Tam üç hafta boyunca 7 gün 24 saat ulaşılır olmak karşılığında ücret net 20,000 Dolar'dır. Başvuracak kişinin seyahat engeli olmamalıdır.


İlk başta garip gelen bu ilan, ödemesi gereken borçları hatırladığında, bir çıkış kapısı gibi görünmeye başlar. Lindy, hayatının en cesur hamlelerinden birini yapacak ve bu işi kapmak için harekete geçecektir.


0 yorum:

Yorum Gönderme