Ayaklı Bela - Jamie McGuire / Yorum


Orjinal İsim: Walking Disaster
Yazar: Jamie McGuire
Yayınevi: Yabancı Yayınları
Sayfa: 458
Çevirmen: Boran Evren
Baskı Yılı: 2013

Öncelikle okumak isteyenlere önce Tatlı Bela'yı okumaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Ancak iki kitap arasından biraz zaman geçsin ki daha fazla keyif alabilesiniz çünkü aynı hikaye farklı kişilerin ağzından anlatılmakta, özü aynı :)

Ayaklı Bela, Travis'in annesinin ölümüyle başlıyor. Annesi ölmek üzereyken peşinden koşması gereken kızı tarif ediyor ve bu kızı hiç bırakmaması gerektiğini söylüyor. Ve Travis o kızın Abby olduğunu anladığında hayat onun için bambaşka bir hal alıyor. Tatlı Bela'dan ayrılan tek yer kitabın sonsözüydü ve çok başarılıydı bence :) Travis-Abby çiftinin 11 yıl sonraki hallerini tahmin bile edemezsiniz :)

Tatlı Bela'da hikaye Abby'nin gözünden anlatılırken Ayaklı Bela'da Travis'in gözünden anlatılıyor. Yazarda en sevdiğim şey farklı cinsiyetler açısından olayları aynı etkileyicilikle anlatabilmesi oldu. Travis'in hikayesini okurken Abby'nin anlattığıyla kıyasladım sürekli. Tatlı Bela'yı okurken Travis acaba niye böyle yaptı dediğim noktalar Ayaklı Bela'yı okuyunca aydınlandı. İki kitabı okurken de genellikle gülümsedim. Pozitif kitaplardı bunlar. Okunması gereken bir seri. Serinin devam niteliğinde olan Belalı Düğün 6 Haziran'da çıkıyor. Abby-Travis ikilisinin düğünlerini şimdiden merak ediyorum :) 

ARKA KAPAK

Aşıksan başın belada!

Abby Abernathy; geçmişini unutmak için kalkıp uzak bir şehre okumaya gelen, temkinli, kendi hâlinde bir kız. Travis Maddox; hayatını dövüşerek kazanan ve aşka inanmadığı için tek gecelik ilişkilerle avunan bir erkek. Aşk ve bela birbirine hiç bu kadar yakışmadı...

Travis annesinden hayatla ilgili iki şey öğrendi: Aşkı bul. Ve onun için ölümüne mücadele et. 

Bu hikâyeyi biliyorum demeden önce bir kez daha düşünün. Her aşk hikâyesinde iki taraf vardır: Esas oğlan ve esas kız. Tatlı Belada esas kızı dinledik; peki ya, esas oğlan? 

Bir erkeğin aşkı için verdiği mücadeleyi kendi ağzından tüm içtenliğiyle dinlemeye hazır olun...

0 yorum:

Yorum Gönderme