Caroselli'nin Mirası / Michelle Celmer - Büyük Rekabet / Katherine Garbera *Yorum


Orjinal İsim: Caroselli's Accidental Heir / Bound By A Child
Yazar: Michelle Celmer / Katherine Garbera
Yayınevi: Harlequin Türkiye
Sayfa: 224
Çevirmen: Gökçe Giray, Ayşe Nur Gedik
Baskı Yılı: Haziran, 2014

ARKA KAPAK

CAROSELLI'NİN MİRASI -  MICHELLE CELMER           

Lucy Bates, Şikagolu zengin iş adamı Tony Caroselli'ye sırılsıklam âşık olduğunu fark edince, Florida'ya kaçar. Kendisinin, Tony'nin zengin ailesinin standartlarına uygun olmadığını düşünür. Ancak hamiledir. Tony'yi görmek ve ona gerçeği söylemek için geri döner.

Zamanlaması muhteşemdir. Tony'yi istemediği bir kadınla evlenmekten kurtarmıştır. Üstelik bebek erkek olursa Tony bir mirasın sahibi olacaktır. Her şey masallardaki gibi mükemmel olabilir aslında, ancak Tony'yi miras konusu ile ilgili zor durumda bırakan bir gerçek söz konusudur. Lucy bu gerçeği öğrendiğinde ne yapacaktır? Yeniden kaçacak mıdır yoksa aşka ve mutluluğa bir şans daha tanıyacak mıdır?

Harlequin kitaplarında en sevdiğim şey hikayenin gereksiz ayrıntıları olmaması. Caroselli'nin Mirası'nda da aynı durum söz konusuydu. Tony, bildiğimiz zengin tiplerden değil. Yaptığı işi yapmayı hiç istememiş fakat aile onun için herşeyden önemli. Lucy, güzel ve değişik bir kız. Aile kavramını yaşayamamış annesi ile arasında anne-kız ilişkisi bile yok. Lucy 1 yıllık beraberlikleri sonucu hamile olduğunu öğrenir ve bir yandan da Tony'ye aşık olmuştur. Tony ona karşı bir şey hissetmediğinden yapması gerekeni yapar ve gider. Tony'nin evleneceği haberini almasıyla bebeği söylemek üzere gider ancak tam da düğün gününü bulmuştur.

Burdan sonrası bazen eğlenceli, bazen hüzünlü. Tony aşkın nasıl olduğunu fark etmeye başlarken, Lucy ilk defa aile olmanın ve birisinin onu korumasının keyfini çıkarır. Tony'nin büyükbabası'nın katkıları büyük bence ama bazen ne bu herşeye karışıyor bu adam dediğimde oldu :) Meşhur çikolata fabrikasının kurulup büyüme aşamaları da şaşırtıcıydı. Keyifle okudum.

ARKA KAPAK

BÜYÜK REKABET - KATHERINA GARBERA

Jessi Chandler iş adamı Allan McKinney ile hiçbir zaman uyuşamamıştı. Ona göre ne kadar yakışıklı olsada küstah, kendini beğenmiş ve çok bilmiş kalacaktı. Özellikle aile şirketinin başına geçtiğinden bu yana. Allan ise onun fiziksel çekiciliğine karşı koymakta zorlanıyordu. Çareyi  onunla uğraşmakta bulmuştu.

Şirketin yanı sıra ortak bir noktaları daha vardı onları birbirine muhtaç eden. Bir çocuğa vasilik yapmak!

Allan, bazen çekilmez olsa da Jessi'ye duygusal yönünü göstermekten çekinmiyordu artık. Zamanla aralarında bir bağ mı oluşuyordu acaba? Bu tensel arzu hiç de hesapta yoktu. Belki de bir mucizeyi kucaklayacaklardı...


Jessi ve Allan tanıştıkları ilk günden beri aralarındaki çekimi umursamamış iki işkoliktir. Yakın arkadaşları Patti ve John bir trafik kazasında hayatını kaybeder ve bebekleri Hannah için Jessi ve Allan'ı vasi seçmişlerdir. Can dostlarını kaybeden ikili Hannah için işbirliği yaparlar. Ancak hesaba katmadıkları duyguları ortaya çıkmaya başlayınca sandıkları kadar kolay olmayacağını anlarlar.

Caroselli'nin Mirası kadar kaptıramadım okurken, daha sade olmasından kaynaklandı sanırım. Allan'ın dengesiz tavırları, Kell'in Chandler ailesine olan körlük derecesindeki nefreti sinir bozucuydu. Herşeye rağmen Chandler kardeşlerin tüm zorluklara rağmen ayakta kalma çabası ve birbirlerine verdikleri destek çok güzeldi. Allan ve Jenni'nin Hannah için doğru insanlar olmaya çalışması da hoşuma gitmedi değil.

0 yorum:

Yorum Gönderme