Özgürlüğün Elli Tonu - E. L. James / Yorum (Elli Ton #3)


EROTİK ROMAN - +18
Orijinal İsim: Fifty Shades Freed
Yazar: E. L. James
Çevirmen: Sevinç S. Tezcan
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa: 704
Baskı Yılı: 2014

Burada evli bir Anastasia - Christian ikilisi çıkıyor karşımıza. Grey ailesini biraz daha tanıyoruz. Christian'ın geçmişi daha fazla aydınlanıyor aslında tamamen aydınlanıyor. Minik sürprizler de var.

İlk kitaptaki ikiliyle buradaki ikili aşırı farklıydı. Olumlu farklardan bahsediyorum tabii ki :) Sıkıntılı süreçlerden geçiyorlar, başlarına gelen kötü olayları atlatmayı da başarıyorlar, Christian'ın elli ton olayı bazen korkunç şeylere yol açsa da düzeltmeye çalışma çabaları güzeldi. Adam elli ton kolay değil tabii :)

İyisiyle kötüsüyle bir seri daha bitmiş oldu. Abartıldığı gibi bir seri olmadığını da belirtmek istiyorum.

ARKA KAPAK

Romantik, özgürleştirici ve kesinlikle bağımlılık yaratıcı...

Bu roman dengenizi sarsacak, sizi ele geçirecek ve ebediyen sizinle kalacak.

Anastasia Steele'in ne istediğini bilen, göz alıcı iş adamı Christian Grey'le tanışması, her ikisinin de hayatlarını geri dönülmez biçimde değiştiren şehvetli bir ilişkinin kıvılcımını çakmıştır. Christian'ın sıra dışı zevkleri karşısında şoka uğrayan, ondan hem hoşlanan hem de korkan Ana, daha derin bir bağlılık istiyordur. Onu yanında tutmaya kararlı olan Christian, bunu kabul eder. 

Şimdi her şeye sahiptirler; aşk, tutku, yakınlık, servet ve sonsuz olasılıklarla dolu bir dünya. Ana, Grey'i sevmenin kolay olmayacağını ve beraberliklerinin her ikisinin de tahmin edemeyeceği zorluklar getireceğinin her zaman farkında olmuştur. Anastasia'nın kendi benliğinden ve bağımsızlığından ödün vermeden Grey'in yaşam stiline uyum sağlamayı öğrenmesi, Grey'inse kontrol dürtüsünü aşması ve kendisini altüst eden fırtınaları arkasında bırakması gerekmiştir. 


Ama geçmişle hesapları henüz kapanmamıştır. Tam her şeye sahip gibi göründükleri bir anda, talihsizlik ve kader bir araya gelip Ana'nın en korkunç kâbuslarını gerçeğe dönüştürür...

0 yorum:

Yorum Gönderme