Kadınımın Şarkısı - Eda Yıldırım / Kitap Yorumu


Herkese merhaba

Yeni bir kitap yorumu ile geldim. Yazarın 2. kitabı. Ben ilk kitabı da okumuştum. Hatta blog tur yapmıştık. Takip edenler o kitabı ne kadar beğendiğimi bilirler. Peki, bu kitapla ilgili neler düşündüm? Önce konudan biraz bahsetmek istiyorum.

Sea ve Robert'ın hikayesini okuyoruz bu kitapta. Sea, tiyatro sanatçısı ve işinde çok başarılı. Uzun yıllardır iyi giden bir ilişkisi var. Düet teklifi geldiğinde hayranı olduğu şarkıcı ile düet yapacak olmanın heyecanı sarar Sea'yi. İki güçlü ses bir araya gelirse bu düet nasıl olur sizce?

 Robert çok ünlü bir şarkıcıdır. Aslen İngiliz olsa da Amerika'da yaşayan çapkınlığıyla ün salmışbiri. Hani genç kızların hayranı olduğu şarkıcılar vardır ya işte Rob onlardan biri. Bir düet sebebiyle Sea ile yolları kesişiyor ve olaylar bu düetle birlikte değişiyor. Süet sebebiyle turnelere de birlikte çıkan ikili arasında neler olacak neler? Tabii ki kolay bir aşk hikayesi değil bu. Okuyanlar sanırım ne demek istediğimi anlayacaklar. 

Kitabı uzun olması dışında çok başarılı buldum. Okurken bir noktadan sonra kitaptan kopmaya başladım. Kurgusu, yazımı vb. şekilde olaya bakınca ciddi anlamda başarılı bir kitap. Ancak uzadıkça tadı azalmaya başladı benim açımdan.

Kapak başta alakasız gibi gelmişti bana ama içerikte müziğin bol bol yer aldığı düşünülürse oldukça normal bir kapak :) Yine de aynı yayınevinden yapılan önceki baskı kapağını ben konuya çok daha uygun buldum. Akıcı olmasına da değinmeden geçmeyeyim. Ciddi anlamda son 150 sayfaya kadar elimden bırakamadım. Daha önce de söylediğim gibi son 150 sayfa daha kısa tutulsa benim açımdan çok daha keyifli bir kitap olabilirdi. Sanırım yazacaklarım bu kadar. Başka yazılarda görüşmek üzere...

0 yorum:

Yorum Gönder