RKBT 2. Gün: Aşık Kuşlar - Cecelia Ahern / Yorum ve Çekiliş


Orjinal İsim: How to Fall in Love
Yazar: Cecelia Ahern
Çeviri: Solina Silahlı
Yayınevi: Pegasus Yayınları
Sayfa: 352
Baskı Yılı: 2014

İrlanda'da yaşayan 33 yaşındaki Christine Rose evleneli 1 yıl olmamıştır ancak mutsuzdur. Kendisine huzur bulacağı bir mekan ararken bir adamın intiharına tanık olur. Engelleyemediği için kendini suçlamaktadır. Bu olay sonrası kocasına ayrılmak istediğini söyler ve evleri ayırırlar.

Huzurlu bir mekan bulma arayışlarına devam eden Christine, Hapenny Köprüsü'ne gider ve köprüden atlamak üzere olan bir adam görür. Aynı olayı bir kez daha yaşayamayacağını düşünen Christine, Adam'ı vazgeçirmek için harekete geçer. Sonunda bir anlaşma yaparlar. Adam'ın 35. doğumgününe kadar yaşamanın güzel olduğunu ona gösterecektir. Bunun için sadece 2 haftası vardır.

Evettt kitabımız bu 2 haftayı anlatıyor. Ama neler neler olduğunu burdan yazmam imkansız (Şu an Zeki Müren'den İmkansız şarkısını dinliyorum, etkisinde kalmış olabilirim). Adam'ın sorunlarını sıraya koyup bu 2 haftada çözmeye çalışan Christine tekrar intihar etmeye çalışır korkusuyla onu yalnız bırakamaz.

Christine'in kocasını hiç sevmedim. Her boşanan böyle yapsa yandık yani. Christine'in ailesi süperdi. Neşeli bir ailenin diyaloglarını okuyacaksınız. Adam'ın problemleri bir değil iki değil yani. Bütün sorunlar zavallı Adam'da toplanmış. Romanın kurgusu öyle iyi ki Adam'ın sorunlarını çözülmeye çalışırken Christine'in sorunları da aydınlanıyor. Yazarın daha önce hiçbir kitabını okumamıştım ama kalemi okunası. Yarın kitap alıntılarıyla karşınızda olacağım. Şimdilik mutlu kalın :)

ARKA KAPAK

Ona âşık olmayı öğretmek için sadece iki haftası var...

Şans bu ya, depresyon denizinde boğulmak üzere olan Adam ile hayatını bir türlü yoluna koyamayan, derdi başından aşkın Christine'in tanışması talihsiz bir gecede gerçekleşir: Otuz beşinci yaş günü yaklaşmakta olan Adam intihar etmek için bir köprüye çıkmıştır ve oradan geçen Christine de Adam'ı ikna etmek için çılgın bir teklifte bulunur. İki hafta içinde Adam'a dünyanın yaşamaya değer bir yer olduğunu ve aşkı bulmak için hiçbir zaman geç kalmış sayılmayacağını kanıtlayacaktır!

İddialı teklifine rağmen Christine'in büyük korkuları vardır. Başarısız olursa bunun sonuçlarına katlanabilecek midir? Peki ya aşka ve hayata dair bildiği her şeyin bir yalan olduğunu anlarsa ne yapacaktır? Hepsinden öte, bir hayata mal olabilecek bu macerada onu çok daha karanlık soruların beklediğinin farkında mıdır?

"Biraz neşe, biraz keder kokan bir romantik komedi. 
İçiniz kıpır kıpır olacak!"
-Marie Claire-

"Cecelia Ahern'in romanları bir kutuda saklanan mücevherler gibi. Kutuyu açtığınız anda ışıltılar gözlerinizi alıyor."
-Adriana Trigiani-

"Modern bir peri masalını andıran bu romanda Cecelia Ahern, karakterleri baştan sona canlı tutan keskin bir zekâya sahip olduğunu kanıtlıyor."

-Hello-

ÇEKİLİŞ
a Rafflecopter giveaway


0 yorum:

Yorum Gönderme